Tuloksia ja tapahtumia 2018

OPP:n rata-ajot

Kilpailuja:

Cyclocrossin (CX) Suomen mestaruuskilpailut 22.10.2017 Nokialla (vuoden 2018 kisa)

RDS:n hallisarjajuoksu 6.1.2018 Lapin Urheiluopistolla Rovaniemellä

Talvitriathlon 11.2.2018 Ounasvaaralla

RDS:n hallisarjajuoksu 17.2.2018 Lapin Urheiluopistolla Rovaniemellä

Napapiirin hiihto 10.3.2018 Rovaniemellä

Budingen Zoutleeuwin -maantieajo 17.3.2018 Budingen Zoutleeuwissa Belgiassa

Kachtem Izegem -maantieajo 18.3.2018 Izegemissä Belgiassa

Gent-Wevelgem -maantieajo 25.3.2018 Belgiassa

RDS:n sarjajuoksu 14.4.2018 Rovaniemellä

Klippingracet (XCO) 28.4.2018 Ruotsin Säterissa

TS-kortteliajot 28.4.2018 Turussa

Simo Klimscheffskij´n muistokilpailu 29.4.2018 Turussa

OPP:n Norvan tempo 2.5.2018 Rovaniemellä

Rye terrengsykkelfestival (XCT) 4.5.2018 Norjan Oslossa (osa 1)

Rye terrengsykkelfestival (XCO) 5.5.2018 Norjan Oslossa (osa 2)

Rye terrengsykkelfestival (XCO) 6.5.2018 Norjan Oslossa (osa 3, yhteistulokset)

Vårgårda CK MTB 13.5.2018 Ruotsin Vårgårdassa

OPP:n 23. Kesäkonttiset 19.5.2018 Rovaniemellä

OPP:n Norvan tempo 22.5.2018 Rovaniemellä

Korso MTB 26.5.2018 Korsossa

Borlänge Tour (XCT) 1.6.2018 Ruotsin Borlängessä

Borlänge Tour (XCO) 2.6.2018 Ruotsin Borlängessä

Borlänge Tour (XCC) 3.6.2018 Ruotsin Borlängessä

OPP:n Norvan tempo 4.6.2018 Rovaniemellä

Kokkolanseudun maastocup 7.6.2018 Larsmossa

Mätäkivi kriterium 8.6.2018 Tuusulassa

Pepen tempo 9.6.2018 Vantaalla

Porvoon ajot 9.6.2018 Porvoossa

Konnerudrittet (XCO) 9.6.2018 Norjan Drammenissa

Konnerud (XCC) 10.6.2018 Norjan Drammenissa

Rusutjärven maantieajot 10.6.2018 Tuusulassa

MTB-maraton 16.6.2018 Jyväskylän Laajavuorella

OPP:n Keminkorkian XCO 20.6.2018 Rovaniemellä

OPP:n Norvan tempo 28.6.2018 Rovaniemellä

Tempoajon Suomen mestaruuskilpailut 29.6.2018 Noormarkussa

Maantieajon Suomen mestaruuskilpailut 30.6.2018 Noormarkussa

Tahko MTB 30.6.2018 Nilsiän Tahkovuorella

OPP:n Kammi XCO 4.7.2018 Rovaniemen Pikku-Olkkavaarassa

OPP:n Luoston tempo/Barents cup 7.7.2018 Sodankylän Luostolla

OPP:n Luoston maantieajo/Barents cup 8.7.2018 Sodankylän Luostolla

U6 Cycle Tour 9.-14.7.2018 Ruotsin Tidaholmissa

OPP:n Tervola XCO 14.7.2018 Louella

Cycli XCO 14.7.2018 Seinäjoella

Rovaniemi City Run 21.7.2018 Rovaniemellä

Maastopyöräilyn XCE-ajon Suomen mestaruuskilpailut 21.7.2018 Liedossa

Maastopyöräilyn XCO-ajon Suomen mestaruuskilpailut 22.7.2018 Liedossa

Polaris GP 21.-22.7.2018 Norjan Tanassa

Levi enduro 27.7.2018 Levillä

Levi24 29.7.2018 Levillä

Ratapyöräilyn Suomen mestaruuskilpailut 29.7.2018 Helsingin velodromilla

Juniorien (M18) maastoajon (XCO) Euroopan mestaruuskilpailut 29.7.2018 Itävallan Statteggessä

OPP:n Norvan tempo 1.8.2018 Rovaniemellä

Parapyöräilyn maailmanmestaruuskilpailut 2.-4.8.2018 Italian Maniagossa

Syöte MTB 4.8.2018 Pudasjärven Syötteellä

Ikäluokkien Suomen mestaruuskilpailut 4.8.2018 Kurikassa

Ikäluokkien Suomen mestaruuskilpailut 5.8.2018 Kurikassa

Imatra MTB 11.8.2018 Imatralla

Tervaetapit 11.-12.8.2018 Muhoksella ja Oulussa

Tapahtumia:

OPP:n maastopyöräilykoulun avaus 26.5.2018 Ounasvaaralla