Junior EM Stattegg
Suomi joukkueviestin 25. sijalle
Stattegg 11.8.2015
Tiistaina nuorten maastopyöräilyn Euroopan mestaruuskilpailuissa ajettiin joukkueviesti. U15-luokan kilpailuun otti osaa yhteensä 47 joukkuetta. Suomen joukkue Niko Heikkilä, Samuli Öhman ja Vilma Salmela lähti viestiin lähtöruudusta 40 maanantain aika-ajon perusteella. Joukkue ajoi hyvin ja nosti sijoitustaan 15 sijaa ollen lopulta 25. ajalla 47.17,41. Niko nosti joukkueen jo 18 sijaa ylöspäin heti avausosuudella, Samuli Öhman vielä nelisen lisää, mutta Vilma Salmelan ankkuriosuudella Suomi joutui antamaan periksi joitakin sijoituksia ja oli siis lopulta 25. sijalla.
U15-joukkueviestin startissa oli vähän säpinää! (Kuva: grubernd/press)
Team relay (joukkueviesti) 11.8.2015
|
Name
|
Bib TR
|
Bib
|
UCI-Code
|
Gesamt
|
|
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U15 | |||||||
1. Swissembikers Uri
00:40:28,50
|
|||||||
Meret Lüthi | 2 | 246 | SUI20011222 | ||||
Stieven Thür | 2 | 86 | SUI20011010 | ||||
Kedup Gyagang | 2 | 85 | SUI20010915 | ||||
2. DENMARK 1
00:41:04,42
|
|||||||
Mie Saaby | 1 | 219 | DEN20010808 | ||||
Hans Landbo | 1 | 32 | DEN20020701 | ||||
Markus Heuer | 1 | 31 | DEN20010217 | ||||
3. AUSTRIA 1
00:41:26,90
|
|||||||
Tamara Wiedmann | 7 | 201 | AUT20010705 | ||||
Mario Holzleitner | 7 | 2 | AUT20010622 | ||||
Mario Bair | 7 | 1 | AUT20010613 | ||||
4. ITALY
00:41:51,77
|
|||||||
Letizia Motalli | 12 | 235 | ITA20010524 | ||||
Emanuele Huez | 12 | 64 | ITA20010302 | ||||
Dario Cherchi | 12 | 63 | ITA20010810 | ||||
5. Swissembikers Schwyz
00:42:29,43
|
|||||||
Ronja Blöchlinger | 11 | 244 | SUI20010505 | ||||
Remi Premand | 11 | 82 | SUI20010112 | ||||
Andrin Bisig | 11 | 81 | SUI20010401 | ||||
6. HUNGARY
00:42:51,86
|
|||||||
Kata Blanka Vas | 15 | 228 | HUN20010903 | ||||
David Biro | 15 | 50 | HUN20010429 | ||||
David Aron Baranyi | 15 | 49 | HUN20020305 | ||||
7. CZECH REPUBLIC 1
00:42:58,67
|
|||||||
Magdalena Misonova | 16 | 217 | CZE20010729 | ||||
Oskar Marek | 16 | 28 | CZE20010116 | ||||
Tomas Dudek | 16 | 27 | CZE20010920 | ||||
8. Bike 2000
00:43:22,57
|
|||||||
Michaela Bojkova | 21 | 215 | CZE20011125 | ||||
Bruno Stocek | 21 | 24 | CZE20010705 | ||||
Jakub Maly | 21 | 23 | CZE20010618 | ||||
9. DENMARK 2
00:43:58,62
|
|||||||
Sophie Pedersen | 4 | 220 | DEN20010201 | ||||
Mikkel Tybjerg | 4 | 34 | DEN20020622 | ||||
Jeppe Frandsen | 4 | 33 | DEN20020121 | ||||
10. Green Team
00:44:02,81
|
|||||||
Camilla De Pieri | 32 | 234 | ITA20010729 | ||||
Andreas Vittone | 32 | 62 | ITA20010909 | ||||
Michele Chiandussi | 32 | 61 | ITA20010520 | ||||
11. Bayern 1
00:44:04,58
|
|||||||
Linda Rotter | 19 | 226 | GER20020718 | ||||
Maximilian Krüger | 19 | 46 | GER20010524 | ||||
Joshua Fronzke | 19 | 45 | GER20012009 | ||||
12. Trimtex Sweden 1
00:44:15,91
|
|||||||
Ida Johansson | 3 | 248 | SWE20020629 | ||||
August Höglund | 3 | 90 | SWE20011203 | ||||
Carl Andersson | 3 | 89 | SWE20010711 | ||||
13. Swissembikers Unterwalden
00:44:19,41
|
|||||||
Lisa Baumann | 8 | 245 | SUI20010810 | ||||
Lars Sommer | 8 | 84 | SUI20021011 | ||||
Dominik Dilger | 8 | 83 | SUI20020903 | ||||
14. Südtirol
00:44:23,03
|
|||||||
Greta Pallhuber | 13 | 237 | ITA20010109 | ||||
Benjamin Schwingshackl | 13 | 68 | ITA20020122 | ||||
Stefan Kerschbaumer | 13 | 67 | ITA20010218 | ||||
15. ASD Team Ciclotecia 1
00:44:50,99
|
|||||||
Jana Onesti | 24 | 229 | ITA20020510 | ||||
Gianmarco Vignaroli | 24 | 52 | ITA20010221 | ||||
Andrea Damiano | 24 | 51 | ITA20010525 | ||||
16. AUSTRIA 2
00:45:06,91
|
|||||||
Anna Hatz | 5 | 202 | AUT20010202 | ||||
Franz-Josef Lässer | 5 | 4 | AUT20010117 | ||||
Lukas Hatz | 5 | 3 | AUT20021027 | ||||
17. ASD UCLA1991 Pacan Bagutti 1
00:45:14,64
|
|||||||
Alessandra Piccolo | 38 | 230 | ITA20020918 | ||||
Gabriele Ghersevi | 38 | 54 | ITA20020330 | ||||
Edoardo Coari | 38 | 53 | ITA20010206 | ||||
18. SLOVAKIA
00:45:22,45
|
|||||||
Radka Paulechova | 9 | 247 | SVK20010511 | ||||
David Sikora | 9 | 88 | SVK20010301 | ||||
Jakub Jencus | 9 | 87 | SVK20011023 | ||||
19. CZECH REPUBLIC 2
00:45:57,44
|
|||||||
Zuzana Kadlecova | 37 | 218 | CZE20020326 | ||||
David Sulc | 37 | 30 | CZE20021009 | ||||
Josef Hladik | 37 | 29 | CZE20010720 | ||||
20. Melavi Focus Bike
00:45:58,79
|
|||||||
Patrizia Critelli | 18 | 236 | ITA20010705 | ||||
Luca Saligari | 18 | 66 | ITA20010706 | ||||
Alessandro Berzieri | 18 | 65 | ITA20010308 | ||||
21. ASD UCLA1991 Pacan Bagutti 2
00:46:03,84
|
|||||||
Margaret Croci | 30 | 231 | ITA20020903 | ||||
Daniel Serdino | 30 | 56 | ITA20020623 | ||||
Stefano Iebole | 30 | 55 | ITA20010912 | ||||
22. ESTONIA
00:46:08,58
|
|||||||
Anet Sirvel | 26 | 223 | EST20020618 | ||||
Stefan Lootus | 26 | 40 | EST20010619 | ||||
Georg Sarapuu | 26 | 39 | EST20010314 | ||||
23. Team DMC
00:46:55,05
|
|||||||
Loy Tess Van | 14 | 212 | BEL20010820 | ||||
Flore Wienen | 14 | 18 | BEL20020621 | ||||
Dante Coremans | 14 | 17 | BEL20020320 | ||||
24. Teaspo Racing Team
00:47:08,06
|
|||||||
Cornelia Holland | 6 | 210 | AUT20021010 | ||||
Jakob Tschol | 6 | 14 | AUT20011116 | ||||
Simon Peketz | 6 | 13 | AUT20011125 | ||||
25. FINLAND
00:47:17,41
|
|||||||
Vilma Salmela | 40 | 224 | FIN20011226 | ||||
Samuli Öhman | 40 | 42 | FIN20010223 | ||||
Niko Heikkilä | 40 | 41 | FIN20011209 | ||||
26. Warszawski Klub Kolarski
00:47:28,45
|
|||||||
Julia Adrianowska | 31 | 242 | POL20011210 | ||||
Milosz Osko | 31 | 78 | POL20021002 | ||||
Konrad Czabok | 31 | 77 | POL20010319 | ||||
27. DENMARK 4
00:47:39,36
|
|||||||
Maria Bertelsen | 28 | 222 | DEN20020209 | ||||
Mikkel Jorgensen | 28 | 38 | DEN20010501 | ||||
Patrick Bredahl | 28 | 37 | DEN20010731 | ||||
28. ASV St. Lorenzen
00:47:46,95
|
|||||||
Anna Lena Hell | 27 | 232 | ITA20010202 | ||||
Patrick Ellecosta | 27 | 58 | ITA20010923 | ||||
Hannes Auer | 27 | 57 | ITA20010131 | ||||
29. Bayern 2
00:47:57,59
|
|||||||
Lara Dopjans | 20 | 227 | GER20010525 | ||||
Michael Stocker | 20 | 48 | GER20020118 | ||||
Joshua Knauer | 20 | 47 | GER20020201 | ||||
30. CROATIA
00:48:01,41
|
|||||||
Larisa Bosnjak | 33 | 213 | CRO20010817 | ||||
Timotej Kocen | 33 | 20 | CRO20010925 | ||||
Stjepan Hunjak | 33 | 19 | CRO20011118 | ||||
31. Giant Stattegg
00:48:05,93
|
|||||||
Anna-Lena Wagner | 23 | 204 | AUT20010802 | ||||
Alexander Pall | 23 | 8 | AUT20011222 | ||||
Matthias Figoutz | 23 | 7 | AUT20010115 | ||||
32. Bike Total Austria
00:48:21,30
|
|||||||
Celina Wigele | 22 | 203 | AUT20011009 | ||||
Stefan Kovar | 22 | 6 | AUT20020515 | ||||
Marco Ertl | 22 | 5 | AUT20020222 | ||||
33. East Midlands
00:48:31,11
|
|||||||
Daniele Flati | 34 | 93 | ITA20010802 | ||||
Poppy Wildman | 34 | 225 | GBR20010604 | ||||
Tim Martin | 34 | 44 | GBR20011103 | ||||
34. Calcit Bike Team
00:49:09,26
|
|||||||
Nika Decman | 25 | 243 | SLO20010703 | ||||
Jaka Starman | 25 | 80 | SLO20021209 | ||||
Zagar Matic Kranjec | 25 | 79 | SLO20020603 | ||||
35. Ceska Sporitelna Specialized Junior MTB
Team
00:49:17,18
|
|||||||
Martina Jedlankova | 36 | 216 | CZE20020712 | ||||
Jan Stych | 36 | 26 | CZE20010918 | ||||
Jan Saska | 36 | 25 | CZE20021006 | ||||
36. MTB Youngster Team OÖ
00:49:17,35
|
|||||||
Laura Schöttl | 35 | 206 | AUT20010626 | ||||
Julia Hametner | 35 | 205 | AUT20010510 | ||||
Moritz Attwenger | 35 | 9 | AUT20020512 | ||||
37. Trimtex Sweden 2
00:49:35,00
|
|||||||
Stina Andersson | 44 | 249 | SWE20010911 | ||||
Sixten Lord | 44 | 92 | SWE20010630 | ||||
Hugo Eliasson | 44 | 91 | SWE20010805 | ||||
38. RV Dornbirn Racing Team
00:49:53,32
|
|||||||
Desere Harangozo | 41 | 207 | AUT20010410 | ||||
Julian Hinder | 41 | 11 | AUT20020613 | ||||
Sven Hämmerle | 41 | 10 | AUT20020425 | ||||
39. Castelbrando Bike Center
00:50:05,78
|
|||||||
Camilla Cassol | 46 | 233 | ITA20020301 | ||||
Filippo Masarin | 46 | 60 | ITA20021103 | ||||
Lorenzo Faoro | 46 | 59 | ITA20010208 | ||||
40. Westland Will Vooruit
00:50:33,46
|
|||||||
Larissa Hartog | 10 | 241 | NED20010803 | ||||
Luke Verburg | 10 | 76 | NED20010512 | ||||
Twan Van der Drift | 10 | 75 | NED20021102 | ||||
41. Belgian United Fun Team
00:50:37,64
|
|||||||
Tessa Zwaenepoel | 29 | 211 | BEL20010927 | ||||
Ward Huybs | 29 | 16 | BEL20021121 | ||||
Nick Bruyninckx | 29 | 15 | BEL20020124 | ||||
42. Scary
00:51:55,88
|
|||||||
Emma Verloop | 42 | 240 | NED20010217 | ||||
Nard Sinke | 42 | 74 | NED20010831 | ||||
Gijs Grol | 42 | 73 | NED20010326 | ||||
43. De Gelderse Doorzetters
00:52:17,10
|
|||||||
Laura Gambon | 17 | 238 | NED20020523 | ||||
Hoften Levi Van | 17 | 70 | NED20021107 | ||||
Kjell Roerbag | 17 | 69 | NED20021207 | ||||
44. Steierberg Dj's Bikeshop
00:52:23,92
|
|||||||
Laura Wurm | 39 | 209 | AUT20011116 | ||||
Carmen Kainz | 39 | 208 | AUT20010715 | ||||
Dominik Brunner | 39 | 12 | AUT20011115 | ||||
45. DENMARK 3
00:55:03,68
|
|||||||
Ella Donsmark | 43 | 221 | DEN20010110 | ||||
Victor Phillipsen | 43 | 36 | DEN20011126 | ||||
Mikkel Hansen | 43 | 35 | DEN20010531 | ||||
46. MBC Bar-End
00:57:45,06
|
|||||||
Carlijn Jansen | 45 | 239 | NED20010901 | ||||
Beau De Wijn | 45 | 72 | NED20011002 | ||||
Frits Biesterbos | 45 | 71 | NED20020214 | ||||
47. Giant Croatia
00:58:27,54
|
|||||||
Jana Filipovic | 47 | 214 | CRO20020324 | ||||
Lovro Posel | 47 | 22 | CRO20021015 | ||||
Mirko Budimlic | 47 | 21 | CRO20010611 |