Luoston tempo (Barents-cup 1/6) 21.5.2011 Luostolla
M-Kilpa/Elite 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Marko | Törmänen | OTC | 39:39;9 | |
2 | Joni | Pinosto | OTC | 43:17;6 | |
3 | Vasiliy | Sorokin | RUS | 48:41;9 | |
4 | Vladimir | Stasyuk | RUS | 51:17;1 | |
5 | Andrey | Nemtsov | RUS | 51:58;2 | |
6 | Jarno | Välitalo | OPP | DNS | |
N8 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Metsämaria | Ojala | OPP | 13:46;7 | |
2 | Seliina | Manninen | OPP | 17:09;8 | |
3 | Emma | Välimaa | OPP | 18:59;9 | |
4 | Ellinoora | Ojala | OPP | DNF | |
M8 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Aaro | Väyrynen | OPP | 15:23;7 | |
N10 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Jenni | Karvonen | OTC | 10:19;3 | |
2 | Lumimaaria | Ojala | OPP | 10:21;5 | |
3 | Karoliina | Ojala | OPP | 11:36;8 | |
4 | Sirja | Perttamo | OPP | 14:05;0 | |
M10 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Eemil | Lehtoranta | OPP | 9:50;1 | |
2 | Aabel | Lehtoranta | OPP | 9:57;7 | |
3 | Joona | Lahtela | OPP | 11:38;8 | |
N12 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Emma | Lahti | KäTa | 9:37;8 | |
M12 5 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Simeon | Manninen | OPP | 9:10;1 | |
2 | Sampo | Lahti | KäTa | 9:32;9 | |
3 | Turo | Torvinen | OPP | 9:38;5 | |
4 | Tuomas | Karvonen | OTC | 10:49;1 | |
N14 10 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Anna | Lipina | RUS | 19:25;0 | |
2 | Iida-Maria | Marjoniemi | NivPR | 20:05;0 | |
3 | Iina | Väyrynen | OPP | 20:20;5 | |
4 | Minttu | Ojala | OPP | 20:36;5 | |
5 | Neea | Huikuri | OPP | 21:15;7 | |
6 | Riika | Tuomi | Cyclos | 21:44;9 | |
M14 10 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Severi | Huhtala | OPP | 17:39;2 | |
2 | Joonas | Salminen | OPP | 18:35;5 | |
3 | Eero | Vuollet | OPP | 18:41;4 | |
4 | Artem | Melnikov | RUS | 19:39;0 | |
5 | Mikko | Moilanen | OPP | 20:47;6 | |
M16 20 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Arno | Hämäläinen | OPP | 30:50;3 | |
2 | Iiro | Väyrynen | OPP | 32:31;5 | |
3 | Dmitry | Zhiznenko | RUS | 32:47;0 | |
4 | Sergei | Artemov | RUS | 35:42;5 | |
5 | Maxim | Prokopenko | RUS | 35:50;4 | |
6 | Jussi | Pesonen | Cyclos | 36:00;8 | |
7 | Alexei | Samodov | RUS | 40:09;7 | |
M18 20 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Ville | Pesonen | Cyclos | 31:30;2 | |
2 | Eemeli | Välimaa | OPP | 31:38;1 | |
M35 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Denis | Kondyrev | RUS | 51:11;1 | |
2 | Dmitry | Minnebaev | RUS | 1:02:11;0 | |
M40 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Petri | Pesonen | Cyclos | 46:06;7 | |
2 | Timo | Karvonen | OTC | 46:50;3 | |
3 | Heikki | Haaparanta | OPP | 48:11;8 | |
4 | Dmitry | Popov | RUS | 56:43;0 | |
M45 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Aimo | Luiro | Cyclos | 42:16;8 | |
2 | Jouni | Kukkonen | OTC | 42:53;8 | |
3 | Pekka | Mäkelä | Alat Ahjo | 44:51;2 | |
4 | Markku | Väyrynen | OPP | 45:49;8 | |
5 | Petri | Åkerman | KuoPyS | 46:01;3 | |
6 | Per Torleiv | Ravna | NOR | 46:52;2 | |
7 | Hannu | Jänkälä | OPP | 48:56;0 | |
8 | Pavel | Samodov | RUS | 51:04;8 | |
9 | Mikhail | Smolkin | RUS | 52:54;5 | |
10 | Sergey | Tkachuk | RUS | 54:20;1 | |
M50 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Veijo | Vahteri | KiiRi | 43:22;1 | |
2 | Keijo | Perttamo | OPP | 1:01:37;5 | |
3 | Vladimir | Bykov | RUS | DNS | |
N55 20 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Larisa | Samodova | RUS | 50:02;5 | |
2 | Raisa | Kuznetsova | RUS | 50:23;4 | |
M55 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Timo | Riihiniemi | OPP | 51:10;1 | |
2 | Kalevi | Mikkonen | OPP | 52:09;3 | |
3 | Igor | Kuznetsov | RUS | 55:12;9 | |
4 | Pekka | Hartikka | OTC | DNS | |
M60 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Tuomo | Pelttari | OPP | 47:16;8 | |
2 | Anatoli | Maslov | RUS | 53:35;7 | |
3 | Taisto | Tuomivaara | OPP | 55:10;1 | |
M70 20 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Oiva | Lukkari | OPP | 44:39;4 | |
Harraste 30 Km: | |||||
Sija | Etunimi | Sukunimi | Seura | Aika | |
1 | Ali | Mattila | 54:02;2 | ||
Luoston tempo 21.5.2011
Marko Törmänen huippuvireessä!
'
Marko Törmänen (OTC) voitti miesten eliten 30 km:n tempoajon huippuajalla. (Kuva: Pekka Välimaa)
Arno Hämäläinen oli myös huippuvauhdissa M16-sarjan 20 km:n tempoajossa. (Kuva: Pekka Välimaa)
Iiro Väyrynen polki M16-sarjan kakkossijalle. (Kuva: Pekka Välimaa)