Tuloksia ja tapahtumia 2017

Ratapyöräilyt

Kilpailuja:

Cyclocrossin Suomen mestaruuskilpailut 8.1.2017 Helsingissä

RDS:n sarjajuoksu Lapin Urheiluopistolla 11.2.2017

Arctic Winter Race 16.2.2017 Rovaniemellä

62. Napapiirin hiihto 26.2.2017 Rovaniemellä

Saariselkä MTB Fatbike 4.3.2017 Saariselällä

RDS:n sarjajuoksu 11.3.2017 Rovaniemellä

RDS:n sarjajuoksu 8.4.2017 Rovaniemellä

Lieto XCO 30.4.2017 Liedossa

OPP:n Norvan tempo 9.5.2017 Rovaniemellä

OPP:n Norvan tempo 16.5.2017 Rovaniemellä

Borlänge Tourin prologi 19.5.2017 Ruotsin Borlängessä

Borlänge Tourin 2. etappi 20.5.2017 Ruotsin Borlängessä

Borlänge Tourin 3. etappi ja yhteistulokset 21.5.2017 Ruotsin Borlängessä

Pietarsaaren MTB 25.5.2017 Pietarsaaressa

Varanger GB 3.-4.6.2017 Norjan Vesisaaressa

OPP:n Norvan tempo 5.6. 2017 Rovaniemellä

4Days etappiajo Korso/Keimola/Porvoo 9.-11.6.2017

MTB-marathon 10.6.2017 Jyväskylän Laajavuorella

OPP:n 22. Kesäkonttiset 14.6.2017 Nivavaarassa

Tempoajon Suomen mestaruuskilpailut 16.6.2017 Pudasjärven Pikku-Syötteellä

Maantieajon Suomen mestaruuskilpailut 17.6.2017 Pudasjärven Pikku-Syötteellä

Levi24 -pyöräilytapahtuma 16.-17.6.2017 Levillä

OPP:n Rovaniemi-cup 1/5 (xco) 1.7.2017 Tervolan Varevaaralla

Tahko MTB 1.7.2017 Nilsiän Tahkovuorella

14. Rollstuhlmarathon 2.7.2017 Saksan Heidelbergissa

OPP:n Norvan tempo 3.7.2017 Rovaniemellä

Kriterium-ajon Suomen mestaruuskilpailut Tampereella 7.7.2017

OPP:n Luoston tempo/Barents-cup Luostolla 8.7.2017

OPP:n Luoston maantieajo/Barents-cup Luostolla 9.7.2017

U6-Cycle Tour (prologi) Ruotsin Tidaholmissa 10.7.2017

U6-Cycle Tour (2. etappi) Ruotsin Tidaholmissa 11.7.2017

U6-Cycle Tour (3. etappi) Ruotsin Tidaholmissa 12.7.2017

OPP:n Norvan tempo 13.7.2017 Rovaniemellä

U6-Cycle Tour (4. etappi) Ruotsin Tidaholmissa 13.7.2017

U6-Cycle Tour (5. etappi) Ruotsin Tidaholmissa 14.7.2017

U6-Cycle Tour (6. etappi) Ruotsin Tidaholmissa 15.7.2017

Cycli XCO 15.7.2017 Seinäjoella

OPP:n Rovaniemi-cup 2/5 19.7.2017 Rovaniemen Pikku-Olkassa

Polaris GP 22.7.2017 Norjan Sirmassa

XCE-ajon Suomen mestaruuskilpailut 22.7.2017 Valkeakoskella

XCO-ajon Suomen mestaruuskilpailut 23.7.2017 Valkeakoskella

Polaris GP 23.7.2017 Norjan Sirmassa

Ylläs-Levi MTB 27.7.2017 Levillä

OPP:n Norvan tempo 29.7.2017 Rovaniemellä

Ratapyöräilyn Suomen mestaruuskilpailut 29.-30.7.2017 Helsingin velodromilla

Kempele Z-maraton 5.8.2017 Kempeleellä

Syöte MTB 5.8.2017 Pudasjärven Syötteellä

Maantiepyöräilyn ISM-kilpailut 12.8.2017 Pudasjärven Pikku-Syötteellä

Maantiepyöräilyn ISM-kilpailut 13.8.2017 Pudasjärven Pikku-Syötteellä

Heroes of Tomorrow -kilpailu 13.8.2017 Norjan Tromssassa

Euroopan juniorimestaruuskilpailut (XCO) Itävallan Statteggessä 14.-18.8.2017

Pyhä-Luosto maastomaratonajo 19.8.2017 Pyhä-Luostolla

OPP:n Rovaniemi-cup 3/5 20.8.2017 Sodankylän Kuolpuvaarassa

Saariselkä MTB 25.-27.8.2017 Saariselällä

Rukan tunturiajot (XCM) 2.9.2017 Kuusamossa

Barents Summer Games 1.-3.9.2017 Norjan Bodössa

Levin Ruskamaraton 2.8.2017 Levillä

OPP:n Rovaniemi-cup 4/5 5.9.2017 Rovaniemen Keminkorkialla

Maratonajon Suomen mestaruuskilpailut 9.9.2017 Nivalan Pyssykylässä

OPP:n Rovaniemi-cup 5/5 12.9.2017 Rovaniemen Tottorakalla

Oulun avoimet CX-mestaruuskilpailut 14.10.2017 Oulussa

RDS:n sarjajuoksu 11.11.2017 Rovaniemellä

 

Tapahtumia:

OPP:n maastopyöräkoulun avaus 12.6.2017 Rovaniemellä

OPP:n maastopyöräkoulun päätös 21.8.2017 Rovaniemellä